Święto Patrona

20 maja nasza przedszkolna społeczność obchodziła Święto Patrona- Jana Pawła II. Aby uczcić ten dzień wszystkie przedszkolaki od najmłodszych do najstarszych przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Na wstępie dzieci zaśpiewały ulubioną pieśń papieża – Barkę. Następnie dzieci podziwiały prace wykonane przez każdą z grup na temat: „Jan Paweł II i jego hobby”.
I tak Grupa I – „Misie” przygotowała narty, gdyż Jan Paweł II bardzo lubił jeździć na nartach.
Grupa II – „Smerfy” wykonała plakat gór, ponieważ Karol Wojtyła pochodził z gór i kochał góry, spędzał w nich każdą wolną chwilę.
Grupa III – „Słoneczka” stworzyła boisko do gry w piłkę nożną, gdyż nasz Patron był wielkim kibicem piłki nożnej.
Grupa IV – „Pszczółki” zrobiła kukiełki – ponieważ Papież kochał teatr oraz zaprezentowała taniec, gdzie w rolę Papieża wcielił się Konrad, który wspaniale zaprezentował strój papieski.
Grupa V – „Ekoludki” namalowała kajak – Karol Wojtyła zarówno sam jak i z młodzieżą jeździł na spływy kajakowe.
Grupa VI – „Jagódki” wystawiła piękną scenkę teatralną przedstawiającą papieża czytającego książki oraz papieża piszącego książki.
Po nagrodzeniu gromkimi brawami wszystkich pomysłów, dzieci wysłuchały piosenki biograficznej M. Anioł pt. „Lolek”, po czym obejrzały pokaz zdjęć prezentujących życie Jana Pawła II.
Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki przeszły ulicami Piątku w korowodzie z niebieskimi, żółtymi i białymi balonami, aby przy Pomniku – Rzeźbie Papieża Polaka w asyście gitary zaśpiewać ulubioną pieśń oazową. Jesteśmy dumni, że nasze przedszkole nosi imię tego wybitnego Polaka.

Opracowały: M. Garus
D. Antczak