Święto Patrona

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta!” Jan Paweł II

18 maja nasza przedszkolna społeczność obchodziła Dzień Patrona – Jana Pawła II. W uroczystości wzięły udział przedszkolaki, Pani Dyrektor, nauczyciele oraz zaproszeni goście- ks. Bogdan Skóra. Wspólne świętowanie wszyscy rozpoczęli od obejrzenia prezentacji multimedialnej o życiu Jana Pawła II, które było wzruszającym wspomnieniem Jego osoby, a jednocześnie podkreśleniem, jak ważne miejsce w sercu Papieża Polaka zajmowały dzieci. Przedszkolaki wyrecytowały także wiersze poświęcone Wielkiemu Polakowi oraz zaśpiewały radosne piosenki o Ojcu Świętym oraz Jego ulubioną pieśń oazową „Barkę”. Następnie przedstawiciele starszych grup udali się pod pamiątkową tablicę poświęconą naszemu Patronowi, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicz. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i zaprosiła na słodki poczęstunek – ulubione ciastko Jana Pawła II. Wspólnie spędzony czas upłynął wszystkim w miłej, życzliwej i podniosłej atmosferze. Jesteśmy dumni, że nasze Przedszkole nosi imię tego wybitnego Polaka.