Teatrzyk pt. „Cyrk leśnych robaczków”

8 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom bajkę pt. „Cyrk leśnych robaczków”. Spektakl opowiadał o mieszkańcach leśnej polanki, którzy pewnego dnia zaniepokoili się dziwnym obiektem, jaki pojawił się na skraju lasu. Jak się później okazało, był to pająk, który otworzył cyrk i szukał wśród owadów uzdolnionych artystów. Finałowym występem miał być konkurs talentów. Biedne owady nie wiedziały jednak, że pająk wymyślił podstęp i w ten sposób chciał zwabić je w pułapkę. Jednak niepozorny żuczek- poeta uratował mieszkańców łąki. Kolorowe i muzyczne przedstawienie przeniosło dzieci w świat maleńkich owadów. Dzieci miały okazję aktywnie w nim uczestniczyć, tańcząc razem z aktorami. W przedstawieniu poruszane były takie tematy jak: bezpieczeństwo, współpraca, przyjaźń. Przedszkolaki nauczyły się, że nie ten jest bohaterem kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content