Teatrzyk pt. „Kaczka Cudaczka”

21 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru Krak-Art z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Kaczka Cudaczka”. Przedstawienie oparte było na motywach wiersza Jana Brzechwy pt; „Kaczka Dziwaczka”. Główna bohaterka – Kaczka zadziwiała otoczenie swoim nietypowym zachowaniem, m.in u fryzjera chciała kupić kawałek sera, w aptece miała zamiar kupić pomidory i trochę mleka. Na szczęście przygoda „Kaczki Cudaczki” zakończyła się „happy endem”, bohaterka trafiła do doktora, który zmienił kaczce dietę i zamiast słodyczy zalecił picie mięty. Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu (tańczyły, odpowiadały na pytania bohaterów). Spektakl był doskonałą okazją do utrwalenia przez dzieci wiedzy, jak ważne jest zdrowe odżywianie, dbałość o higienę osobistą oraz sport i ruch na świeżym powietrzu. Profesjonalna gra aktorów, piękne stroje i scenografia nagrodzone zostały przez dzieci gromkimi brawami.

Skip to content