Teatrzyk pt. „Muzykanci z Bremy”

11 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. „Muzykanci z Bremy”. Przedstawienie oparte było na motywach baśni braci Grimm i opowiadało historię czwórki zwierzaków: osiołka, psa, kota i koguta, które uciekły od swych gospodarzy. Przypadkowe spotkanie zapoczątkowało ich wielką przyjaźń. Bohaterowie wyruszyli do Bremy, aby tam zaciągnąć się do chóru. W trakcie podróży spotkało ich wiele przygód, m.in. gościli u dobrodusznego Karczmarza, a także natknęli się na bandę groźnych rozbójników. Dzieci miały możliwość wystąpienia razem z aktorami i współtworzenia przedstawienia, a tym samym kreowania bajkowego świata. Spektakl uczył miłości do zwierząt i dbałości o nie, aż do końca ich życia. Dobre traktowanie naszych „braci mniejszych” to obowiązek każdego z nas, zwierzę to przecież też istota, która ma serce. Profesjonalna gra aktorów, piękne stroje i scenografia, muzyka, a także treść utworu zachwyciła wszystkich oglądających.

Skip to content