Teatrzyk pt. „Nie ma jak w domu”

16 maja gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru Krak-Art z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom bajkę pt. „Nie ma jak w domu”. Spektakl opowiadał historię krecika mieszkającego pod ziemią, którego znudził jego dotychczasowy domek i postanowił znaleźć sobie nowy – lepszy. W czasie swojej wędrówki spotykał wiele zwierzątek – pszczołę, wiewiórkę, zająca i sójkę, a każde z nich zapraszało go do swojego domu. Krecik, za każdym razem dochodził do wniosku, że żaden z nich nie jest dla niego odpowiedni. Najwłaściwszy, najbezpieczniejszy i najmilszy okazał się jego własny. Wraz z bohaterami sztuki dzieci poznały sposoby bytowania leśnych zwierząt, ich zachowania, szczególnie w kontekście zmian pór roku. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody krecika, ale również aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, m. in. skakały z zajączkiem i tańczyły z sójką, a także odpowiadały na zadawane przez zwierzątka pytania.

Skip to content