Teatrzyk pt. „O Popielu i myszach”

7 maja w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „O Popielu i myszach”, który zaprezentowała grupa teatralna KRAK-ART z Krakowa. Przedstawienie oparte było na znanej polskiej legendzie, która wzbudziła wśród małych widzów duże zainteresowanie. Na początku aktorzy przedstawili tradycyjne obrzędy dworskie, m.in. postrzyżyny syna Rzepki – Siemowita. Następnie dzieci poznały historię złego władcy Popiela, który rządził Polanami. Nie troszczył się on o swój lud, za to dbał o to, by jemu i jego żonie Hilderyce niczego nie brakowało. Wszelkie prośby rozmów z Popielem, podejmowane przez jego poddanych pełzły na niczym. Popiel nie słuchał nikogo, poza swoją przebiegłą i zepsutą żoną. Na zakończenie spotkała go zasłużona kara- zjadły go myszy. Przedszkolaki bardzo żywiołowo i aktywnie współtworzyły spektakl, śpiewając piosenki i biorąc udział w zabawach tanecznych. Interaktywne przedstawienie pozwoliło, aby dzieci na chwile stali się aktorami. Spektakl miał ważny wymiar edukacyjny – pokazał, że „chciwość i nieuczciwość nie popłaca, a dobro zostanie nagrodzone”.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content