Teatrzyk pt. „O rybaku i złotej rybce”

11 marca aktorzy z Teatru Psikus z Łodzi zaprezentowali dzieciom bajkę pt. „O rybaku i złotej rybce”. Spektakl opowiadał o rybaku, który mieszkał ze swoją żoną w ubogiej chacie. Wiódł on szczęśliwe życie, cieszył się z tego co miał, choć było tego niewiele. Natomiast żona rybaka wciąż była niezadowolona i ciągle chciała więcej. Jej chciwość została ukarana – złota rybka odebrała jej wszystkie dobra. Starannie przygotowana scenografia zmieniająca się wraz z tokiem wydarzeń skutecznie przykuwała uwagę małych widzów. Z bajki tej dzieci nauczyły się, że trzeba dzielić się z innymi, nie można chcieć wszystkiego tylko dla siebie. „I z dzisiejszej bajki morał: Jak odbita piłka wraca. Nie przesadzaj, nie bądź chciwy, bowiem chciwość nie popłaca”.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content