Teatrzyk pt. „Pipii Skarpetka”

26 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „Pipii Skarpetka”. Spektakl opowiadał o wesołej i zwariowanej Pippi, która obdarzona była nadludzką siłą. Wraz ze swoją małpką i koniem w kropki mieszkała w willi zwanej Pięknotką. Dziewczynka wychowywała się sama, bez opieki dorosłych. Pippi nie chodziła do szkoły, nie przestrzegała podstawowych zasad bezpieczeństwa, dlatego też często wpadała w niebywałe kłopoty. W przedstawieniu poruszony został szeroko pojęty temat bezpieczeństwa. Dzieci uczyły się znaków drogowych i podstawowych zasad ruchu drogowego. Aktorzy w sposób zabawny ukazali dzieciom, że warto słuchać, uczyć się od siebie, szanować drugiego człowieka i pomagać innym w trudnych sytuacjach. Spektakl bardzo podobał się przedszkolakom, na zakończenie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content