Wycieczka rodzinna do Jura Parku w Solcu Kujawskim

9 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Jura Parku w Solcu Kujawskim. Na miejscu miały okazję wędrować ścieżką dydaktyczną oglądając po drodze naturalnej wielkości figury dinozaurów oraz olbrzymie figury owadów. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha. To niesamowite miejsce zawierało kości triasowych gadów i płazów oraz liczne fotografie pochodzące z różnych ekspedycji paleontologicznych. W muzeum znajdowały się również wiarygodne rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt np. model mamuta. W chwilach wytchnienia od słońca można było zwiedzić piękny park leśny, który jako jedyny w Polsce obok roślin rodzimych zawierał żywe skamieniałości roślinne. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się do Kina 5D na krótki film o dinozaurach. Film pobudził wszystkie zmysły i rozbudził prawdziwe emocje wśród dzieci oraz dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także Park Rozrywki, gdzie znajdowały się kolorowe dmuchańce, kolejka szynowa, basen z kulkami oraz różnego rodzaju karuzele. Na zakończenie każdy mógł kupić sobie jakąś pamiątkę, a także zjeść coś dobrego. Wszyscy miło spędzili czas. Dziękujemy Radzie Rodziców na czele z panią przewodniczącą Justyną Knaś za podjęty trud organizacji wycieczki.

Skip to content