Wystawa prac plastycznych

„Przybyła zima na wielkich sankach

i ulepiła z dziećmi bałwanki.

Tunel ze śniegu wyczarowała,

śniegowe gwiazdki wszystkim rozdała.

Wołają dzieci do pani Zimy

bardzo cię Zimo wszyscy lubimy.” Bożena Forma

Zima jest jedną z piękniejszych pór roku. Magię zimowego klimatu podkreśla skrzący się mróz, malujący na szybach fantazyjne wzory oraz pokrywający wszystko biały puch i wirujące w powietrzu płatki śniegu. Krajobraz zimowy zainspirował nasze przedszkolaki, dzięki czemu w każdej grupie powstały różnorodne prace plastyczne związane tematycznie z aktualną porą roku-zimą. Efekty tych działań można podziwiać na wystawie: „Zima w oczach dzieci” zorganizowanej na holu przedszkola. Poprzez twórczość plastyczną dzieci mogą wyrazić swoje odczucia, rozwijają wyobraźnię, twórcze myślenie i ekspresyjność, a wykorzystywane różnorodne techniki plastyczne kształcą zręczność manualną oraz pamięć wzrokową. Działania te odbyły się w związku z realizacją jednego z zadań Rocznego Planu Pracy Przedszkola na rok szkolny 2017/2018 pt. „Przedszkolak-mały artysta”.

Skip to content