Zbiórka karmy

„Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym
i jak się z nimi dzielisz”

W naszym przedszkolu staramy się uwrażliwiać dzieci nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt. W tym celu w każdej grupie odbyła się charytatywna zbiórka karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w akcji przynosząc różne smakołyki. W ramach przeprowadzonej kampanii zorganizowana została również wycieczka do schroniska i hotelu dla zwierząt „Jasionka”, w której wzięły udział dwie grupy „Sprytne liski” oraz „Tygryski”. Celem wycieczki było przekazanie części karmy dla zwierząt zgromadzonej przez dzieci w przedszkolu, poznanie zasad funkcjonowania schroniska oraz obejrzenie pomieszczeń dla psów i kotów. Dzięki wycieczce dzieci zrozumiały, że zwierząt nie można traktować jak maskotki, która kiedy się znudzi odstawiona zostaje na półkę. Pozostałe dary zebrane przez dzieci w najbliższym czasie zostaną przekazane do schronisk w Łęczycy oraz w Kotliskach k/ Kutna.